پارک علم و فناوری

پارک علم و فناوری استان سمنان
بستن
سبد سفارش
سبد سفارش
مدیریت سفارش‌هایی که به سبدسفارش اضافه شده است
| مجموع مبلغ سفارش: 0 ریال |
##id##
##TaskCol##
##NameCol##
##PriceCol##
##CountCol##
##EntiretyCol##
##id##
عملیات
نام
هزینه
تعداد
جمع کل (ریال)
##id##
 
 
جمع کل:
 
0

لطفا برای ثبت سفارش دکمه «ثبت نهایی سبد سفارش» را کلیک کنید
صبر کنید Waiting درحال انجام عملیات...
لطفا قبل از ثبت نهایی سبد سفارش وارد سامانه شوید
1 http://www.sstp.ir/Page/Public/NewsView.aspx?IdNews=1135
نام کاربری یا رایانامه
 
گذرواژه
 


1 ~/Page/User/AdminHome.aspx
نام کاربری یا رایانامه
 
گذرواژه
 
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶
www.sstp.ir
1
ویدئوهای فناوری ## راه اندازی نهایی نمایشگاه مجازی محصولات پارک علم و فناوری استان سمنان ## معرفی پارک علم و فناوری استان سمنان ## شاهرود، بهشت کویر ##
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان، ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور گرمسار این پارک با حضور رییس پارک و مدیر مراکز رشد پارک، مدیرعامل و خزانه‌دار مجمع خیران حامی فناوری کشور، امام جمعه گرمسار، فرماندار گرمسار، رییس شورای شهر گرمسار، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد، معاون پژوهشی دانشگاه عالی ایوانکی و جمعی از صنعتگران، فناوران و مسوولین استانی افتتاح شد.

 

مرکز رشد گرمسار

 

دکتر جلالیدر ابتدای مراسم رییس پارک علم و فناوری استان سمنان در سخنانی راه رسیدن به توفیق در جامعه‌ی امروز ایران را توجه به حوزه‌ی علم و فناوری دانست و گفت: نفت، معادن و منابع طبیعی تاکنون خیلی کمک نکرده‌اند و امیدواریم از این پس مسیر درستی را انتخاب کنیم.

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی توجه به بخش خصوصی را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: بیشتر مجموعه‌هایی که در کشور فعال هستند با بودجه‌ی دولت اداره می‌شوند و 85 درصد بودجه کشور صرف فعالیت‌های جاری دولت می‌شود. در مراکز رشد یک مشارکت خوب بین دولت و بخش خصوصی برقرار خواهد شد. در این مراکز سرمایه از دولت و کار از بخش خصوصی است. آن‌هم کارفناورانه با ارزش افزوده‌ی بالا و به گونه‌ای که بتوان از آن ثروت تولید کرد. با همین هدف و همچنین با هدف توسعه‌ی متوازن در همه‌ی شهرهای استان مرکز رشد گرمسار را ایجاد کرده‌ایم.

ایشان از عدم اختصاص بودجه به بخش علم و فناوری در سفر رییس جمهور به استان سمنان انتقاد کرد و تصریح کرد: در سفر اخیر رییس جمهور به استان سمنان بیش از 900 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد، اما علی‌رغم هم‌صدایی که برای کمک به حوزه‌ی فناوری در کشور وجود دارد، حتی یک ریال برای حوزه‌ی فناوری در نظر گرفته نشد.

وی همچنین از ادارات کل استان استان در خصوص حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان درخواست مساعدت کرد و توضیح داد: طبق قانون نباید از شرکت‌های دانش‌بنیان مالیات گرفته شود و همچنین تسهیلاتی در خصوص صادرات و گمرک برای آن‌ها درنظر گرفته شده است اما متاسفانه این قانون در استان ما به خوبی اجرایی نشده است.

دکتر جلالیدکتر جلالی در ادامه‌ی سخنانش مساحت زمین مرکز رشد گرمسار را 2 هزار مترمربع و زیربنای آن را 830 مترمربع اعلام کرد و گفت: این ساختمان ظرفیت استقرار 21 واحد فناور را دارد و برای احداث آن بیش از 12 میلیارد ریال و برای تجهیز اداری آن یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال هزینه شده است. این هزینه از محل درآمدهای اختصاصی پارک و اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور تامین شده است.

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان بیشترین تعداد واحد فناور مستقر در مرکز رشد گرمسار را در حوزه‌ی مکانیک (31 درصد) ذکر کرد و ادامه داد: حوزه‌های مکاترونیک با 25 درصد، کشاورزی 13 درصد، صنایع غذایی 13 درصد، فناوری اطلاعات 12 درصد و معدن با 6 درصد در رده‌های بعدی از این حیث قرار دارند.

وی تعداد مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان در استان را 8 مرکز عنوان کرد و افزود: ساختمان مراکز رشد شاهرود، دامغان و گرمسار تملیکی است و ساختمان مراکز رشد مهدیشهر، سرخه، سمنان و دکترحسابی (سمنان) استیجاری است. ساختمان مرکز رشد شهمیرزاد نیز توسط حاج محمد علی کیانی (خیر شهمیرزادی) درحال ساخت است که پیشرفت خوبی داشته است.

دکتر جلالی ادامه داد: زمین مرکز رشد واحدهای فناور مهدیشهر به مساحت 671 مترمربع توسط سازمان مسکن و شهرسازی واگذار شده است که در حال اخذ پروانه ساختمانی هستیم. برای ساخت ساختمان مرکز رشد سرخه نیز 3 هزار مترمربع زمین مورد نیاز است که تاکنون به پارک اختصاص داده نشده است.

ایشان درخصوص ساختمان مرکز رشد سمنان گفت: برای احداث این مرکز 5 هزار متر زمین نیاز است تا 3 هزار و 435 متر بنای مرکز در آن ساخته شود که متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های مستمر انجام شده، تاکنون برای احداث این مرکز زمینی به پارک اختصاص داده نشده است.

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان در پایان سخنانش تعداد کل واحدهای فناور مستقر و خروج‌یافته مراکز رشد این پارک را 281 واحد فناور ذکر کرد و اضافه کرد: از این تعداد 135 واحد فناور متعلق به مرکز رشد شاهرود، 42 واحد فناور متعلق به مرکز رشد دامغان، 52 واحد فناور متعلق به مرکز رشد سمنان، 32 واحد فناور متعلق به مرکز رشد گرمسار و 20 واحد فناور متعلق به مرکز رشد مهدیشهر است.

دکتر نجومیدر ادامه‌ی مراسم دکتر سیدعلی نجومی عضو هیات امنا و خزانه‌دار مجمع خیران حامی فناوری کشور در سخنانی به شیوه‌ی ارزش‌گذاری شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: زمانی شرکت‌های بزرگ نفتی، زمین و خودرو در جهان معروف بودند اما امروز که می‌بینیم گوگل یا مایکروسافت در ارزش‌گذاری شرکت‌ها اول می‌شوند. پس شیوه‌ی ارزش‌گذاری تغییر کرده است.

دکتر سیدعلی نجومی افزود: فناوری به شرطی که به فروش برسد بیشترین ارزش را دارد. محصول تولیدی شرکت‌‎هایی مانند گوگل و مایکروسافت به صورت آنلاین و دیجیتال است. امروز ساختمان مرکز رشد گرمسار در اختیار شما است اما جهان ما بیرون از این ساختمان است. ثروت خارج از این ساختمان است و واحدهای فناور باید آن را در استان یا کشور پیدا کنند. همچنین متخصصین و سرمایه‌گذاران نیز بیرون این ساختمان هستند.

وی بیان داشت: حدود یک هزار و دویست میلیارد دلار در دست مردم است که در چرخه‌ی اقتصاد نمی‌چرخد. واحدهای فناور برای استفاده از این سرمایه باید خود را به بیرون معرفی کنند که این معرفی باید در بستر اینترنت صورت گیرد.

ایشان استفاده از خیرین را پتانسیل مناسبی برای واحدهای فناور دانست و گفت: حدود یازده هزار مدرسه توسط خیرین در ایران ساخته شده و همچنین خیرین حدود 5 هزار میلیارد تومان در حوزه‌ی سلامت هزینه کرده‌اند. این پتانسیل می‌تواند در حوزه‌ی علم و فناوری نیز استفاده شود. فقط نیاز است فناوران خود را به خیرین معرفی کنند.

در پایان مراسم حاضرین از شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور گرمسار بازدید کردند.

 

پیوند مرتبط:

| نوشته حسین دباغان | تاریخ ثبت 1395/02/23 - 16:21 | گروه اخبار مراکز رشد | آخرین ویرایش 1395/02/26 - 14:37 | 0 نظر | 2092 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور گرمسار پارک علم و فناوری استان سمنان افتتاح شد

زمان آخرین به‌روزرسانی آمار: 1396/07/04 - 11:08 / به‌روزرسانی بعدی: 1396/07/05 - 11:08

انتصاب دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی، رییس پارک علم و فناوری استان سمنان به عنوان عضو گروه تخصصی فناوری کمیسیون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مدیر عامل شرکت پارس‌گاس‌ایما از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سمنان پارک علم و فناوری استان سمنان در چهلمین نشست دوره‌ای گروه بانک توسعه اسلامی در موزامبیک شرکت کرد

یازدهمین جشنواره ملی داستان رضوی (کبوتر حرم)

شعار سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر (5 تیر 1394)؛ بیایید باهم، زندگیمان، جامعه‌مان و هویت‌مان را عاری از مواد مخدر سازیم

تسهیلات مصوب قانون بودجه سال 1394 کل کشور برای شرکت‌ها و موسسات فعال در امور سرمایه‌گذاری و فناوری اطلاعات

نحوه بهره مندی از معافیت های مالیاتی قانون حمایت از شرکت و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب 1389/08/05

حلول ماه مبارک رمضان گرامی باد

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان (دانش آموختگان برتر فناور)

پنجمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری

دومین همایش ملی بهبود محیط کسب و کار

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: بین المللی شدن تنها مسیر توسعه دانشگاه ها است

دیدار اعضای هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با رییس، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری استان سمنان

رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت باد

ولادت با سعادت حضرت قائم(عج) گرامی باد

همایش تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی با برخورداری از صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

همایش تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی با معرفی صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی

استقرار شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان

سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی باد

پورتال سازمان مدیریت بحران کشور

ولادت فرخنده امام حسین(ع)، ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و ولادت امام زین العابدین(ع) مبارک باد

افتتاح رسمی سامانه ایده بازار ایرانی در مرکز رشد واحدهای فناور دامغان پارک علم و فناوری استان سمنان

تسلیت به همکار ارجمند جناب آقای وحید امینیان

هفدهمین کنفرانس شیمی معدنی ایران

27 اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد

مبعث رسول اکرم‌(ص) مبارک باد

گزارش تصویری از بازدید پایه ششم مدرسه ابتدایی بیارجمند از پارک علمی-تفریحی نوآموز

گزارش تصویری از بازدید پایه سوم دبیرستان نمونه دولتی الزهرا از پارک علمی-تفریحی نوآموز

دکتر هراتی‌زاده، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان خبر داد: ارایه خدمات برخط در مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان

برگزاری سیزدهمین نشست مدیران و کارشناسان و پنجمین جلسه تحلیلی عملکرد مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان در مرکز رشد مهدی‌شهر

تسلیت به همکار ارجمند سرکار خانم فاطمه باقری

پانزدهمین جلسه کارگزاری «کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا» در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

برگزاری جلسه مشترک بین مرکز رشد واحدهای فناور گرمسار و نماینده شرکت ربات‌های صنعتی KUKA آلمان

نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته اراک

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی

«دیدبان فناوری» فصلنامه پارک علم و فناوری استان سمنان - سال سوم شماره سوم- پاییز 1393

همایش نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی

جشنواره علم و عامِه

جلسه «حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی» در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

دریافت فایل قالب ارسال پروپوزال به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ولادت امام علی (ع) و روز مرد مبارک