پارک علم و فناوری

پارک علم و فناوری استان سمنان
بستن
سبد سفارش
سبد سفارش
مدیریت سفارش‌هایی که به سبدسفارش اضافه شده است
| مجموع مبلغ سفارش: 0 ریال |
##id##
##TaskCol##
##NameCol##
##PriceCol##
##CountCol##
##EntiretyCol##
##id##
عملیات
نام
هزینه
تعداد
جمع کل (ریال)
##id##
 
 
جمع کل:
 
0

لطفا برای ثبت سفارش دکمه «ثبت نهایی سبد سفارش» را کلیک کنید
صبر کنید Waiting درحال انجام عملیات...
لطفا قبل از ثبت نهایی سبد سفارش وارد سامانه شوید
1 http://www.sstp.ir/Page/Public/NewsView.aspx?IdNews=1136
نام کاربری یا رایانامه
 
گذرواژه
 


1 ~/Page/User/AdminHome.aspx
نام کاربری یا رایانامه
 
گذرواژه
 
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶
www.sstp.ir
1
ویدئوهای فناوری ## راه اندازی نهایی نمایشگاه مجازی محصولات پارک علم و فناوری استان سمنان ## معرفی پارک علم و فناوری استان سمنان ## شاهرود، بهشت کویر ##
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان، مراسم اهدای ساختمان مرکز رشد واحدهای فنارو شهمیرزاد با پیشرفت فیزیکی بیش از 55 درصد (ساخته شده توسط خیر شهمیرزادی) به این پارک با حضور رییس پارک، مدیر مراکز رشد پارک، استاندار سمنان، نماینده منتخب سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل و خزانه‌دار مجمع خیران حامی فناوری، شهردار و اعضای شورای شهر شهمیرزاد و برخی از فناوران شهمیرزاد برگزار شد.

 

تقدیر از کیانی خیر شهمیرزادی - پارک استان سمنان

 

در ابتدای این مراسم رییس پارک علم و فناوری استان سمنان با تقدیر و قدردانی از حاج محمدعلی کیانی، خیر شهمیرزادی برای ساخت این مرکز گفت: مساحت زمین ساختمان مرکز رشد شهمیرزاد 806 مترمربع و ارزش این زمین حدود 15 میلیارد ریال است که مساحت ساختمان در دست احداث در آن 2050 مترمربع است. تاکنون بیش از 17 میلیارد ریال توسط آقای کیانی برای ساخت این بنا هزینه شده و بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. 13 میلیارد ریال دیگر اعتبار (از طرف پارک) نیاز است تا پروژه به اتمام برسد و پیش‌بینی می‌شود تا اسفند 1395 کار ساخت ساختمان مرکز رشد شهمیرزاد تمام شود.

دکتر جلالی سیدمحمد اسماعیل جلالی در ادامه به پردیس مرکزی شاهرود اشاره کرد و توضیح داد: پردیس مرکزی این پارک در شاهرود در زمینی به مساحت حدود 32 هکتار واقع شده که تاکنون 6 هزار و 500 مترمربع بنای قابل بهره‌برداری در آن ساخته شده و 15 هزار و 500 مترمربع نیز دردست احداث است.

دکتر جلالی بخش دوم سخنانشان به ضرورت جهت‌دهی خیریه برای حمایت از فناوری اختصاص دادند و گفتند: در رتبه‌بندی کشورهای جهان بر اساس کمک‌های خیریه میانمار، آمریکا، نیوزلند، کانادا، استرالیا، انگلیس، هلند، سریلانکا و ایرلند در رده‌های اول تا نهم قرار دارند و ایران در رده‌ی سی و دوم این رده‌بندی قرار گرفته است.

ایشان ادامه داد: اگر کمک‌های خیریه کشورهای جهان را نسبت به تولید ناخالص ملی بررسی کنیم درمی‌یابیم آمریکا، نیوزلند، کانادا، انگلیس در رده‌های اول تا چهارم قرار دارند و ایران در بین 26 کشور اول از این حیث نیست.

 رییس پارک علم و فناوری استان سمنان اشاره‌ای به رتبه‌ی کشور‌های جهان بر اساس سرانه‌ی کمک‌های خیریه‌ی در بخش خصوصی کرد و توضیح داد: از این حیث و در بخش «آموزش» رژیم صهیونیستی (با سرانه‌ی 87 دلار)، آمریکا (با سرانه‌ی 64 دلار) و سوئد (با سرانه‌ی 32 دلار) در رتبه‌ی اول تا سوم، در بخش «سلامت» آمریکا (با سرانه‌ی 59 دلار)، رژیم صهیونیستی (با سرانه‌ی 30 دلار) و ایرلند (با سرانه‌ی 27 دلار) در رتبه‌‎ی اول تا سوم، در بخش «فرهنگی» آمریکا (با سرانه‌ی 50 دلار)، اسپانیا (با سرانه‌ی 41 دلار) و سوئد (با سرانه‌ی 32 دلار) در رتبه‌ی اول تا سوم قرار دارند. متاسفانه ایران در این حوزه نیز سهم بسیار کمی دارد.

وی درخصوص نسبت دانشجو به جمعیت در کشور و به عنوان مثال در شاهرود بیان داشت: در شاهرود حدود 35 هزار نفر جمعیت دانشجویی وجود دارد و جمعیت این شهر تقریبا 140 هزار نفر است. یعنی از هر 4 نفر یک نفر دانشجو است. بنابراین لازم است برای خیل کثیر فارغ‌التحصیلان فکری کرد.

ایشان سرانه دانش‌آموز به کلاس درس را 24 نفر به ازای هر کلاس درس اعلام کرد و افزود: به گفته‌ی رییس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش این تعداد کلاس درس کافی است. مجمع خیرین مدرسه ساز نیز به این نتیجه رسیده است که سرمایه‌های این مجمع برای مدرسه‌سازی زیادتر از نیاز جامعه است. به همین خاطر سرمایه مازاد را در طرح‌های نیمه کاره دولت هزینه کردند که از سال 1386 بیش از 800 طرح نیمه کاره از این طریق به بهره‌برداری رسیده است. در این خصوص ایشان اشاره کرد با این تفاصیل باید فرهنگ‌سازی کنیم هزینه‌هایی که خیرین بیش از حد نیاز در امور دیگر هزینه می‌‎کنند به سمت اشتغال ببریم.

دکتر جلالی در بخش پایانی سخنانش تاسیس موسسه گسترش زیرساخت‌های فناوری در پارک علم و فناوری استان سمنان را در همین راستا اعلام کرد و بیان داشت: امیدواریم از این طریق بتوانیم به امور تامین زیرساخت فناوری، اشتغال‌زایی و کارآفرینی بیشتر بپردازیم.

خباز استاندار سمناندر ادامه استاندار سمنان کار حاج محمدعلی کیانی، خیر شهمیرزادی را بسیار با ارزش برشمرد و گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید اگر می‌خواهید خودتان و نامتان ماندنی باشد، به باقیات و صالحات توجه کنید. آقای کیانی نیز به همین مساله فکر کردند. به ویژه این‌که در امور فناوری قدم برداشته‌اند. که البته این برای کشور ضروری است. چرا که از لحاظ فناوری از دنیا بسیار عقب هستیم.

دکتر محمد رضا خباز راه میانبر کم کردن این عقب‌ماندگی را علم و فناوری دانست و افزود: پارک‌ها و مراکز رشد به ما جهش می‌دهند، تولید ما را بالا می‌برد و کیفیت کالای ما را رقابتی می‌کند. به همین خاطر یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم انقلاب اعلام شد توجه به کارهای دانش‌بنیان بود. دنیا نیز به همین صورت رشد کرده است.

وی با تایید صحبت‌های دکتر جلالی گفت: نباید فرزندانمان را به قصد کارمند دولت شدن به دانشگاه بفرستیم. آن‌ها باید دنبال تحصیلاتی باشند که بازار اشتغال آن فراهم باشد.

در ادامه مدیرعامل مجمع خیران حامی فناوری کار این مجمع را حمایت از فناوری و ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: برای ایجاد اشتغال از فناوری‌های نوین کمک می‌گیریم. رویکرد ما نیز نگاه به ایرانیان خارج از ایران است.

محمد جواد قاسمی معرفی حاج محمدعلی کیانی، خیر شهمیرزادی به همه‌ی کشور ضروری دانست و اضافه کرد: این جزء اولین موردها است که امور خیر به سمت فناوری می‌آید. ما از این نوع کمک‌ها در کشور زیاد انجام می‌دهیم اما همه مخفی است و آمار صحیحی نداریم.

در انتهای مراسم از آقای حاج محمدعلی کیانی، خیر شهمیرزادی با اهدای لوح تقدیر از طرف استاندار سمنان و رییس پارک علم و فناوری استان سمنان قدردانی شد و حاضرین از پیشرفت ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور شهمیرزاد بازدید کردند.

 

تقدیر از کیانی خیر شهمیرزادی - پارک استان سمنان

 

پیوند مرتبط:

| نوشته حسین دباغان | تاریخ ثبت 1395/02/23 - 16:31 | گروه اخبار مراکز رشد | آخرین ویرایش 1395/02/26 - 13:01 | 0 نظر | 1511 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
مراسم اهدای ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور شهمیرزاد به پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

زمان آخرین به‌روزرسانی آمار: 1396/07/04 - 11:08 / به‌روزرسانی بعدی: 1396/07/05 - 11:08

انتصاب دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی، رییس پارک علم و فناوری استان سمنان به عنوان عضو گروه تخصصی فناوری کمیسیون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مدیر عامل شرکت پارس‌گاس‌ایما از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سمنان پارک علم و فناوری استان سمنان در چهلمین نشست دوره‌ای گروه بانک توسعه اسلامی در موزامبیک شرکت کرد

یازدهمین جشنواره ملی داستان رضوی (کبوتر حرم)

شعار سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر (5 تیر 1394)؛ بیایید باهم، زندگیمان، جامعه‌مان و هویت‌مان را عاری از مواد مخدر سازیم

تسهیلات مصوب قانون بودجه سال 1394 کل کشور برای شرکت‌ها و موسسات فعال در امور سرمایه‌گذاری و فناوری اطلاعات

نحوه بهره مندی از معافیت های مالیاتی قانون حمایت از شرکت و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب 1389/08/05

حلول ماه مبارک رمضان گرامی باد

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان (دانش آموختگان برتر فناور)

پنجمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری

دومین همایش ملی بهبود محیط کسب و کار

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: بین المللی شدن تنها مسیر توسعه دانشگاه ها است

دیدار اعضای هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با رییس، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری استان سمنان

رحلت جانسوز امام خمینی(ره) تسلیت باد

ولادت با سعادت حضرت قائم(عج) گرامی باد

همایش تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی با برخورداری از صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

همایش تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی با معرفی صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی

استقرار شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان در پردیس پارک علم و فناوری استان سمنان

سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی باد

پورتال سازمان مدیریت بحران کشور

ولادت فرخنده امام حسین(ع)، ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و ولادت امام زین العابدین(ع) مبارک باد

افتتاح رسمی سامانه ایده بازار ایرانی در مرکز رشد واحدهای فناور دامغان پارک علم و فناوری استان سمنان

تسلیت به همکار ارجمند جناب آقای وحید امینیان

هفدهمین کنفرانس شیمی معدنی ایران

27 اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد

مبعث رسول اکرم‌(ص) مبارک باد

گزارش تصویری از بازدید پایه ششم مدرسه ابتدایی بیارجمند از پارک علمی-تفریحی نوآموز

گزارش تصویری از بازدید پایه سوم دبیرستان نمونه دولتی الزهرا از پارک علمی-تفریحی نوآموز

دکتر هراتی‌زاده، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان خبر داد: ارایه خدمات برخط در مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان

برگزاری سیزدهمین نشست مدیران و کارشناسان و پنجمین جلسه تحلیلی عملکرد مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان در مرکز رشد مهدی‌شهر

تسلیت به همکار ارجمند سرکار خانم فاطمه باقری

پانزدهمین جلسه کارگزاری «کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا» در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

برگزاری جلسه مشترک بین مرکز رشد واحدهای فناور گرمسار و نماینده شرکت ربات‌های صنعتی KUKA آلمان

نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته اراک

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی

«دیدبان فناوری» فصلنامه پارک علم و فناوری استان سمنان - سال سوم شماره سوم- پاییز 1393

همایش نقش حمایت از اختراعات و حقوق مالکیت فکری در رشد و توسعه ملی

جشنواره علم و عامِه

جلسه «حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی» در پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد

دریافت فایل قالب ارسال پروپوزال به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ولادت امام علی (ع) و روز مرد مبارک